Kujawy i Pomorze - poznaj region z przewodnikiem - logo mobilne
Dziękujemy za udział w akcji "Poznaj region z przewodnikiem"

Zapraszamy za rok!!!

Nocne zwiedzanie elektrociepłowni PGE Toruń. Przyjdź i zobacz jak powstaje ciepło.

Zwiedzanie z przewodnikiem dla dorosłych i dzieci

Nocne zwiedzanie elektrociepłowni PGE Toruń. Przyjdź i zobacz jak powstaje ciepło.

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, to producent ciepła i energii elektrycznej oraz dostawca ciepła sieciowego do ponad 100 tys. toruńskich mieszkań. Energia elektryczna i ciepło dla Torunia wytwarzane są od 2017 roku w procesie wysokosprawnej kogeneracji w innowacyjnych instalacjach elektrociepłowni, wykorzystujących paliwo gazowe. Dzięki stosowanym nowoczesnym rozwiązaniom (turbina gazowa, akumulator ciepła), toruńska elektrociepłownia spełnia aktualnie obowiązujące oraz będzie spełniać przyszłe restrykcyjne normy środowiskowe, co przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza w Toruniu, korzystnie wpływa na zdrowie mieszkańców i stan toruńskich zabytków. Spółka jest właścicielem ponad 250-kilometrowej sieci ciepłowniczej i dostarcza ciepło do ponad 60 proc. mieszkańców Torunia, lokalnych przedsiębiorstw i instytucji.

Podczas wizyty w elektrociepłowni PGE Toruń, pokażemy mieszkańcom w innej niż dotychczas, nocnej scenerii - turbinę gazową typu lotniczego, produkującą energię elektryczną, a także akumulator ciepła, mieszczący 12 tysięcy ton wody oraz kotły odzysknicowe, w których produkowane jest ciepło. Mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat zalet ciepła sieciowego, dowiedzieć się co to jest kogeneracja, w jaki sposób oszczędzać ciepło i jak przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej, aby ograniczyć niską emisję i poprawić jakość powietrza w mieście.

Zachęcamy do odwiedzenia nas wieczorem 29 lutego. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby zobaczyć elektrociepłownię w niezwykłej, nocnej oprawie.

 

Uwaga!

Prosimy o:

- zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa,

- wygodny strój i obuwie na płaskim obcasie.

 

Minimalna ilość osób, aby wydarzenie się odbyło: 13 osób.

Lokalizacja

 • 2020-02-29
  19.00 - 20.00
 • 0 miejsc
 • miejsce zbiórki:
  Toruń
  PGE Toruń, ul. Ceramiczna 6
 • PGE Toruń S.A.
  tel: +48 56 659 4216
Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz wózkach dziecięcych
Brak możliwości rejestracji

Polecane wydarzenia: